Európai Mobilitási Hét rajzpályázat

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, az Agrárminisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma idén is meghirdetik az Európai Mobilitási Héthez kapcsolódó közlekedési-környezetvédelmi kreatív pályázatukat „A vasút világa – „sínes” álmok!” címmel. A rajzokat, fotókat és egyéb alkotásokat 2021. július 15-ig, elektronikus úton lehet benyújtani.
A pályázók által beküldött alkotások bemutathatják az általuk elképzelt, ideális vasúti közlekedést vagy emlékeikben fellelhető vasúti utazás élményeit, legyen az múltbéli vagy jövőbe mutató illusztráció. A pályaművekben ábrázolhatják többek között kedvenc mozdonyaikat, gyorsvonatokat, árut- vagy személyeket szállító vonatokat, erdei kisvasúton pöfögő vasparipákat, villamosokat, nagy pályaudvarokat vagy kis megállóhelyeket, illetve mindehhez fűződő utazásaik emlékeit, melyhez csak saját fantáziájuk szabhat határt.
A pályázaton az óvodás korosztálytól a felnőttekig bárki elindulhat, akár egész családok, iskolai csoportok jelentkezését is várják. Az elkészült műveket digitális formában a Közlekedéstudományi Intézet honlapján keresztül lehet benyújtani 2021. július 15-ig.
A legjobban sikerült pályamunkák alkotóit díjakkal jutalmazzák.
További információk és a pályaművek elektronikus beadása a KTI Közlekedéstudományi Intézet weboldalán:
A pályázat letölthető téjékoztató plakátja >>